077-4308457

אחסון אתרים בארץ ובעולם

"אחסון האתר ישפיע על מהירות טעינת האתר ואבטחתו"

(שלום, צוות תמיכה ושירות, מומחה לשירות ותמיכה באחסון אתרים)

למה צריך אחסון לאתר?
אחסון האתר הינו תנאי הכרחי לפעילות האתר ברשת האינטרנט, השרת הינו מקום בו האתר נמצא, מיקום המשפיע באופן ישיר על מהירות טעינת האתר ואבטחתו.

איפה הכי כדאי לאחסן את האתר?
מקום אחסונו של האתר תלוי באופן פעילות האתר, למשל אם האתר הינו אתר מכירות המיועד לקהל יעד אירופאי, אנו נבחר לאחסן את האתר באיזור הגיאוגרפי שממנו לקוחות האתר (משתמשי האתר -לקוחות) יכנסו ממנו, שרתים באירופה, למשל שרת בגרמניה, כך הדבר ישפיע על מהירות טעינת הדפים באתר וקצב טעינת האתר ברשת האינטרנט.

איך יודעים מאיזה איזור גיאוגרפי יכנסו לקוחות לאתר ומה ההשלכות לכך ואיך הדבר משפיע באופן ישיר בבואי לבחור כתובת דומיין?
כאשר אנו ניגשים לבניית אתר באופן כללי, חשוב שיהיה לנו מסמך אפיון מפורט אשר יענה לנו על שאלה זו, מיה הם קהל הלקוחות של האתר? בחלק הזה גם נענה מהיכן גולשי האתר יכנסו לאתר, הדבר יסייע לנו בבחירת שרתים, כמו כן בבחירת סיומת האתר.
אתרים שפועלים בישראל ופונים לקהל גולשים ישראלי יעדיפו לבחור את הסיומת IL, מכיוון שסיומת זו הינה הסיומת של ארץ ישראל, אם רוב הגולשים באתר, שאנו מכוונים אלייהם לפי מסמך אפיון יהיה מבריטניה, למשל, סיומת האתר תהיה UK, אם רוב הגושלים באתר הולכים ליכנס לאתר מאיזור ארה"ב סיומת האתר תהיה COM.
רוב בוני האתרים לא מודעים לכך, אך יש לכך השלחות רבות בבואנו לבחור את כתובת הדומיין עלינו להגדיר תחילה את קהל היעד שלנו וע"י כך לחסוך מטעויות נפוצות, למשל: בחירת דומיין עם סיומת COM, כאשר קהל הלקוחות שלי 99% נמצא בארץ ונכנס לאתר מהארץ

אז, מתי והיכן רואים תוצאות?
חשוב להדגיש, כי קיימות כיום מערכות רבות, הנפוצה ביותר: Google Analytic, למעקב על כניסת גולשים לפי איזורים גיאוגרפים וניתן לעקוב לפי כמות הגולשים בכניסתם לאתר, זמן הכניסה, והכי חשוב מאילו איזורים גיאוגרפיים נכנסו לאתר, הדבר מסייע לנו רבות בבואנו לבחור אסטרטגייה לקהל יעד ובאיזו "שפה" וסממנים באתר נעדיף להשתמש.

בוא ניקח לדוגמא, חווית גלישה, אם האתר ימוקם בארץ אז רוב קהל הלקוחות שאליו אני מכוון הוא בארץ וכך ניתן להסיק שהקהל שלי מעט חצוף, שיטת השיווק שלי שונה וחווית הגלישה של הלקוחות שלי באתר תהיה שונה מחווית גלישה של גולש מאנגליה למשל, גולש זה יהיה יותר מעודן וחווית הגלישה אליה הוא מצפה היא שונה. שוב, תנסו לדמיין סופרמרקט בארץ וסופרמרקט בחו"ל הגישה לרוב תהיה שונה, חלק יעדיפו מחיר נמוך או שירות…הבנתם את הכוונה 🙂